V Badíne o napätí medzi Pavlom a Jeruzalemom

Verejná biblická prednáška s názvom Pavol z Tarzu a materská Cirkev z Jeruzalema v pondelok 24. apríla 2017 o 19. 30 h v Banskej Bystrici – Badíne uzavrie reťaz verejných prednášok prof. Buscemiho po Slovensku.

V Kňazskom seminári Banskobystrickej diecézy profesor Marcello Alfio Buscemi OFM zakončí päťdňový itinerár na slovenskej akademickej pôde. Témou jeho prednášok je život veriaceho kresťana v prvých komunitách podľa apoštola Pavla.

Profesor Marcello Alfio Buscemi pôsobil štyri desaťročia na Studium Biblicum Franciscanum, resp. Fakulte biblických vied a archeológie v Jeruzaleme a ešte sa venuje odborne o kazateľsky Listom Apoštola Pavla. Patrí medzi významných exegétov Fakulty biblických vied a archeológie Pápežskej univerzity Antonianum, prednášal v Jeruzaleme i v Betleheme a ešte stále prednáša v Ríme. Bohatú literárnu tvorbu profesora Buscemiho tvoria filologické a najmä exegetické, ale aj teologické a spirituálne diela. Páter Buscemi sa narodil pred 72 rokmi na sicílskych svahoch aktívnej Etny, je členom Františkánskej provincie Najsvätejšieho mena Ježiš na Sicílii.

Sériu prednášok na slovenskej akademickej pôde profesora Buscemiho organizuje Katolícke biblické dielo a redakcia časopisu Studia Biblica Slovaca v spolupráci s tromi teologickými fakultami a kňazskými seminármi v Banskej Bystrici – Badíne, Bratislave, Prešove, Ružomberku a Spišskej Kapitule.